Největší předností internetových aplikací je účinná a jednoduchá komunikace se zákazníkem a to jak v oblasti marketingu tak i v případném internetovém obchodu. Dalším výrazným rysem internetových aplikací je jejich levná pořizovací cena a laciný provoz. Poměr mezi pořizovací cenou e-shopu a kamenného obchodu se počítá na procenta. Těchto předností je potřeba dokonale využít a postavit takovou aplikaci, která bude vyhovovat všem Vašim nárokům.

Na této ukázkové stránce jsou představeny v kostce základní tvůrčí možnosti internetových aplikací. Je to především klientské ovládání obsahu webu (Content management system), které umožňuje majiteli webové stránky si sám měnit a vytvářet obsah aplikace a to včetně změny textu, obrázků, anket a reklamních mailů. A dále vynikající komunikační nástroje jako jsou anketa a reklamní mail, a samozřejmě internetový obchod.

Klientská editace textu
1

Klientská editace je jedním ze základních pilířů moderního dynamického webu. Umožňuje kdykoliv měnit prostřednictvím Vašeho prohlížeče jakýkoliv text na stránce a to bez jakékoliv pomoci webmastera. Díky tomu můžete reagovat na změny cen, vytvářet si akce, vkládat a vyjímat zboží atd. Tímto přestane být Váš web pouhou nástěnkou a stane se silným obchodně-marketingovým nástrojem.

comment6, buy purim, 8160, super force jelly buy online, inqihi, order paxil, 910, cheap effexor xr, 1869, medrol buy online, 310, order nortriptyline, 02512, where to buy alesse, 19809, buy actigall, 1601,


Klientské zasílání obrázků a souborů na server (anonymní upload)
2

Obrázky, fotografie či grafy jsou nedílnou součástí jakékoliv prezentace či obchodu. Možnost jejich výměny a editace je pro moderní webovou stránku naprostou nutností a dovoluje reagovat na jakékoliv změny. Na webový server je samozřejmě možné zaslat jakýkoliv typ souborů ať je to video, soubory na download nebo přílohy ve formátu *.pdf.Ankety a jejich klientské ovládání
3

Anketa je důležitým komunikačním nástrojem s návštěvníkem Vašeho webu. Pomocí ní lze zjišťovat aktuální názory Vašich zákazníků a vhodně na ně reagovat. Samozřejmě, že i anketu lze klientsky vytvářet a editovat. Anketa je zabezpečena tak, aby v ní mohl hlasovat každý zákazník pouze jednou.

Jak se Vám líbí tato stranka?


Tvorba a zasílání reklamních mailů (newsletter)
4

Reklamní mail, neboli newsletter, je jedním z nejmocnějších marketingových nástrojů internetového byznysu. Dovoluje rozeslat s nulovými!! náklady všem Vašim zákazníkům a obchodním partnerům Vaši aktuální nabídku. A to samozřejmě v luxusní grafické podobě. Takováto mailová nabídka poukazuje na Vaši naprostou profesionalitu.Formuláře
5

Formuláře jsou nedílnou součástí každé internetové aplikace. Umožňují pohodlnou komunikaci se zákazníkem a návštěvníkem Vašeho webu. Jejich nevýhodou je, že po odeslání nemá zákazník žádnou odezvu a neví kde jeho dotaz či přání skončilo. Z tohoto důvodu je po odeslání formuláře vygenerován e-mail, který je poslán na adresu zákazníka i majitele webu. Všechny údaje z formuláře se ukládají do databáze a můžou sloužit k marketingovým účelům, nebo jako databáze adres zákaznických pro odesílání reklamních mailů.

Zde si můžete vyzkoušet vyplnit a odeslat formulář. Na uvedený mail Vám přijdou 2 maily. Jeden pro zákazníka a druhý pro majitele webu.


Funkce formuláře...
Vaše jméno
Váš e-mail
Zde napište jakýkoliv text.
Žádám o zasílání akčních nabídek


Internetový obchod
6

Internetový obchod je vyvrcholením všech marketingových a obchodních aktivit na bázi internetu. Umožňuje zákazníkovi si v klidu vybrat zboží, porovnat nabídky a pak se rozhodnout pro nejlepší variantu. Pro obchodníka je to jeden z nejlacinějších a přitom velice výkoných prodejních kanálů. Na internetu není potřeba "svítit ani topit", na ovládání e-shopu stačí zhruba polovina pracovní síly a hlavně pořizovací náklady jsou oproti kamennému obchodu zanedbatelné.

Čím dál tím více zákazníků volí nákup přes internet a to jak z důvodů nižší ceny, tak i pro klidnější a snažší nakupování. Na internetu už dnes můžete koupit téměř vše od automobilů po potraviny. Internetový prodej je nejdynamičtěji se rozvíjející se obchodní model současnosti.

Zde můžete navštívit úspěšný internetový obchod s potravinovými doplňky pro sportovce.


www.megabolid.cz


Reference
7

Ukázané webové aplikace jsem všechny programoval sám. Některé, jako např. portál pro Jizerské hory, jsou zatím ve fázi ladění a proto jsou zaparkované na mém serveru. Jiné, např. web Rádio Eurok, je mimo provoz z důvodu ukončení činnosti samotného rádia. Diskusní portál Krea je přístupný pouze členům. V případě Vašeho zájmu o tento druh aplikace Vám ho můžu dočasně zpřístupnit.

Odkazy na mnou vytvořené webové aplikace


e-shop

realitní web

prezentace velkoobchodu

ubytovací portál

fotografická prezentace

prezentace rádia

prezentace křesťanského časopisu

newsletter(zaheslováno)

komunikační portál(zaheslováno)

Zbyněk Pavienský, Arbesova 21a, Jablonec n.N. 46604, tel.: 608 302064, mail: fotolist@fotolist.cz