Největší předností internetových aplikací je účinná a jednoduchá komunikace se zákazníkem a to jak v oblasti marketingu tak i v případném internetovém obchodu. Dalším výrazným rysem internetových aplikací je jejich levná pořizovací cena a laciný provoz. Poměr mezi pořizovací cenou e-shopu a kamenného obchodu se počítá na procenta. Těchto předností je potřeba dokonale využít a postavit takovou aplikaci, která bude vyhovovat všem Vašim nárokům.

Na této ukázkové stránce jsou představeny v kostce základní tvůrčí možnosti internetových aplikací. Je to především klientské ovládání obsahu webu (Content management system), které umožňuje majiteli webové stránky si sám měnit a vytvářet obsah aplikace a to včetně změny textu, obrázků, anket a reklamních mailů. A dále vynikající komunikační nástroje jako jsou anketa a reklamní mail, a samozřejmě internetový obchod.

Klientská editace textu
1

Klientská editace je jedním ze základních pilířů moderního dynamického webu. Umožňuje kdykoliv měnit prostřednictvím Vašeho prohlížeče jakýkoliv text na stránce a to bez jakékoliv pomoci webmastera. Díky tomu můžete reagovat na změny cen, vytvářet si akce, vkládat a vyjímat zboží atd. Tímto přestane být Váš web pouhou nástěnkou a stane se silným obchodně-marketingovým nástrojem.

browse this site, this hyperlink, 874, click this link now, :))), read what he said, >:-OOO, this post, %[[,


Klientské zasílání obrázků a souborů na server (anonymní upload)
2

Obrázky, fotografie či grafy jsou nedílnou součástí jakékoliv prezentace či obchodu. Možnost jejich výměny a editace je pro moderní webovou stránku naprostou nutností a dovoluje reagovat na jakékoliv změny. Na webový server je samozřejmě možné zaslat jakýkoliv typ souborů ať je to video, soubory na download nebo přílohy ve formátu *.pdf.Ankety a jejich klientské ovládání
3

Anketa je důležitým komunikačním nástrojem s návštěvníkem Vašeho webu. Pomocí ní lze zjišťovat aktuální názory Vašich zákazníků a vhodně na ně reagovat. Samozřejmě, že i anketu lze klientsky vytvářet a editovat. Anketa je zabezpečena tak, aby v ní mohl hlasovat každý zákazník pouze jednou.

Jak se Vám líbí tato stranka?


Tvorba a zasílání reklamních mailů (newsletter)
4

Reklamní mail, neboli newsletter, je jedním z nejmocnějších marketingových nástrojů internetového byznysu. Dovoluje rozeslat s nulovými!! náklady všem Vašim zákazníkům a obchodním partnerům Vaši aktuální nabídku. A to samozřejmě v luxusní grafické podobě. Takováto mailová nabídka poukazuje na Vaši naprostou profesionalitu.Formuláře
5

Formuláře jsou nedílnou součástí každé internetové aplikace. Umožňují pohodlnou komunikaci se zákazníkem a návštěvníkem Vašeho webu. Jejich nevýhodou je, že po odeslání nemá zákazník žádnou odezvu a neví kde jeho dotaz či přání skončilo. Z tohoto důvodu je po odeslání formuláře vygenerován e-mail, který je poslán na adresu zákazníka i majitele webu. Všechny údaje z formuláře se ukládají do databáze a můžou sloužit k marketingovým účelům, nebo jako databáze adres zákaznických pro odesílání reklamních mailů.

Zde si můžete vyzkoušet vyplnit a odeslat formulář. Na uvedený mail Vám přijdou 2 maily. Jeden pro zákazníka a druhý pro majitele webu.


Funkce formuláře...
Vaše jméno
Váš e-mail
Zde napište jakýkoliv text.
Žádám o zasílání akčních nabídek


Internetový obchod
6

Internetový obchod je vyvrcholením všech marketingových a obchodních aktivit na bázi internetu. Umožňuje zákazníkovi si v klidu vybrat zboží, porovnat nabídky a pak se rozhodnout pro nejlepší variantu. Pro obchodníka je to jeden z nejlacinějších a přitom velice výkoných prodejních kanálů. Na internetu není potřeba "svítit ani topit", na ovládání e-shopu stačí zhruba polovina pracovní síly a hlavně pořizovací náklady jsou oproti kamennému obchodu zanedbatelné.

Čím dál tím více zákazníků volí nákup přes internet a to jak z důvodů nižší ceny, tak i pro klidnější a snažší nakupování. Na internetu už dnes můžete koupit téměř vše od automobilů po potraviny. Internetový prodej je nejdynamičtěji se rozvíjející se obchodní model současnosti.

Zde můžete navštívit úspěšný internetový obchod s potravinovými doplňky pro sportovce.


www.megabolid.cz


Reference
7

Ukázané webové aplikace jsem všechny programoval sám. Některé, jako např. portál pro Jizerské hory, jsou zatím ve fázi ladění a proto jsou zaparkované na mém serveru. Jiné, např. web Rádio Eurok, je mimo provoz z důvodu ukončení činnosti samotného rádia. Diskusní portál Krea je přístupný pouze členům. V případě Vašeho zájmu o tento druh aplikace Vám ho můžu dočasně zpřístupnit.

Odkazy na mnou vytvořené webové aplikace


e-shop

realitní web

prezentace velkoobchodu

ubytovací portál

fotografická prezentace

prezentace rádia

prezentace křesťanského časopisu

newsletter(zaheslováno)

komunikační portál(zaheslováno)

Zbyněk Pavienský, Arbesova 21a, Jablonec n.N. 46604, tel.: 608 302064, mail: fotolist@fotolist.cz